NSK

V roce 1930 Keiichi Nakanishi založil závody Nakanishi v Kanda, Tokyo. Začal s výrobou dentálních  kolénkových násadců jakožto subdodavatel Sanshoku Co., Ltd.

Původním závodem v čase svého založení byla chatrč pokrytá sazemi, protože byla využívána jako výrobna škváry. V tom čase bylo několik pásových soustruhů poháněno jedním motorem.

V roce 1953 firma začíná vyrábět násadce Doriot pro dentální použití. Jak obchod expandoval, společnost se transformovala na s.r.o. a své jméno změnila na Nakanishi Shika Kikai (NSK) Seisakusho, Ltd.

Společnost začala vyvážet své výrobky prostřednictvím obchodních společností, ale současně získala své prodejní zástupce pro severní a jižní Ameriku, Evropu a Asii v roce 1979 a začala exportovat prostřednictvím své exportní sítě. Nová strategie umožnila firmě lépe porozumět požadavkům jednotlivých regionů a lépe uspokojovat potřeby zákazníků. To vyústilo v nárůst objednávek a v jejich nepřetržitý růst. Export do zámoří běžně činí 70% produkce Nakanishi.

V roce 1993 Nakanishi vyvinul vlastní systém pro prevenci přenosu infekce, "Clean Head System" a získal v Evropě uznání za velký přínos v zabránění přenosu infekcí v oblasti stomatologie a obdržel nejvyšší ocenění za aplikovanou technologii.

Na začátku nového tisíciletí se NSK stala akciovou společností (obchodovatelné v rámci JASDAQ) Japan Securities Dealers' Association. Za svůj násadec pro profylaxi zubů „Prophy-Mate“ obdržel cenu za design „Good Design Award“.